Optické a FTTx siete

V našej ponuke riešení pre optické a FTTx siete nájdete tak optické systémy s výborným pomerom cena/kvalita ako aj značkové vyznačujúce sa svojou robustnosťou riešenia od známych značiek ako 3M, EXFO, i4fiber, SQS, HUBER + SUHNER, SAMSUNG, OPTRAL, OFS a ďalších.

Optické káble, mikrokáble a mikrovlákna

Optické káble sú úplným základom optických a FTTx sietí. V našej ponuke sú optické káble vnútorné, vonkajšie, univerzálne, pre zafukovanie, mikrokáble a mikrovlákna značiek SAMSUNG, OPTRAL, OFS, 3M a ďalšie.

Optické spojky

Na prepojenie optických káblov nájdete u nás špičkové avšak cenovo prijateľné riešenia 3M optických spojok BPEO ktoré už v základe obsahujú kompletné osadenie podľa Vašich požiadaviek a sú určené pre použitie v zemi aj na stĺpoch.

Optické zváračky a technológie FIBRLOK

Na spájanie optických vlákien v našej ponuke nájdete tradičné riešenia pomocou optických zváračiek FITEL a FUJIKURA. Pre menšie počty zvarov nájdete riešenie v podobe kvalitnej, lacnej a rýchlej technológie 3M FIBRLOK.

Optické pigtaily, patchcordy a príslušenstvo

Na zakončovanie a prepojovanie optických kablov v rozvádzačoch a serverovniach u nás používame optické pigtaily, patchcordy a konektory. V produktovej rade s dobrým pomerom cena/kvalita zastupujeme značku i4fiber. Jedná sa o portfólio výrobkov zameraných na lacné, kvalitné zakončovanie a prepojovanie optických sietí pomocou pigtailov, patchcordov, všetkých druhov konektorov a ďalších príslušenstiev. Novinkou na trhu sú 3M optické konektory NPC pomocou ktorých získavate kvalitu leštenej ferule z továrne a jednoduchosť, rýchlosť spojenia optického vlákna FIBRLOKovej technológie. Pre náročné aplikácie u nás nájdete zastúpené pigtaily a patchcordy značiek ako SQS, HUBER + SUHNER , 3M a dalšie.

Prvky pre centrálne a koncové optické terminály

V ponuke i4fiber je riešenie prvkov pre centrálne optické terminály, optické sieťové jednotky a koncové optické terminály. Rackové optické rozvádzače, sieťové optické rozvádzače a boxy, optické zásuvky a boxy.

Náradie, montážne súpravy, meracie a testovacie zariadenia

Pri montáži optických sietí sa nezaobídete bez špeciálneho náradia, montážnych súprav, meracích a testovacích zariadení. V ponuke náradí nájdete špeciálne stripovacie kliešte na optické vlákna, nožnice na kevlar, fľaštičky na isopropyl alkohol, isopropyl alkohol aj v spreii. Špecialitou našej ponuky sú montážne súpravy pre systémy FIBRLOK, NPC FIBRLOK, Hotmelt.

Pre meranie a testovanie optických sietí

Pre meranie a testovanie optických sietí Vás určite v našej ponuke zaujme špičková technika firmy EXFO. EXFO je známe špičkovými optickými reflektometrami OTDR, mini OTDR, PowerMetery atď. Sme si vedomí aj požiadavkami malých optických sietí a tak v našej ponuke nájdete aj jednoduché meracie a testovacie prístroje.

Lokalizácia a značenie optických sietí

Špecialitou našej ponuky je riešenie na lokalizáciu a značenie optických sietí systémom 3M. Optické siete a ich lokalizácia je vzhľadom k použitému materiálu značne komplikovaná. Z našich skúseností vieme ako problematická je lokalizácia dôležitých bodov v optickej sieti. Lokátory 3M Dynatel a elektronické značky 3M EMS marker Vám pomôžu udržať Vašu optickú sieť ľahko a rýchlo čitateľnú s možnosťou rýchlej dohladateľnosti.